PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2020. gada janvāra beigās, turpinot izmantot skolu programmas “Dzīvei gatavs” piedāvātās vieslekcijas un ekskursijas, GK3-1 un G2 grupas audzēkņi apmeklēja AS Swedbank centrālo ēku un tās Finanšu laboratoriju Balasta dambī 15.

Finanšu laboratorijas pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā ir jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem: 21. gadsimta prasmes, budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, personības attīstība un drošība e-vidē. Audzēkņi sadalījās komandās un katra komanda ātrāk centās atbildēt uz jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās.

Finanšu laboratorija audzēkņiem deva iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās zināšanas, kā arī veicināja sacensības garu savā starpā.

Pēc Finanšu laboratorijas apmeklējuma, audzēkņiem bija iespēja uzzināt vēsturiskos faktus par AS Swedbank centrālo ēku un doties ekskursijā ar ātrgaitas liftu kas pārvietojas ar ātrumu 3,5m vienā sekundē uz vienu no ēkas augšējiem stāviem, kur, izmantojot virtuālās realitātes briles, piedalīties vēl vienā aizraujošā spēlē un vērot Rīgas panorāmu no Swedbank ēkas 25. stāva.

GK3-1 un G2 grupas pavadīja Komercdarbības nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Ieva Rebiņa.

 

Latvijas Reitingi