PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Ķīpsalas izstāžu hallē 31. oktobrī notika lielākā Latvijas uzņēmējdarbības konference UZDRĪKSTIES UZVARĒT, kopumā pulcējot  vairāk nekā 5000 skolēnu, jauniešu un skolotāju no visas Latvijas. Konferences tēma šogad bija “Pievienojies varoņiem biznesā!”. Konferenci kā ierasts organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia), lai izglītotu Latvijas jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un  daudzajām iespējām, ko tā sniedz.
Šā gada konferencē ar iedvesmas stāstiem par savu karjeras ceļu  dalījās  Maksims Jegorovs (Accenture Latvia), Alise Balgalve (Muesli Graci), Edgars Rozenvalds (Wood Religion Barber Shop), “Līderu Programma” absolventi Ernests Vēzis un Nannija Pētersone, 2019. gada Latvijas labākais skolēnu mācību uzņēmums Wheelift Latvia, Ieva Vīgante (Swedbank Latvia), Raimonds Kulbergs (Funderful), Dāvis Dudelis (Avenei), Jānis Rozenblats (Mailigen), Iļja Krūmiņš (Gamechanger Audio), Emīls Kaupers, Edgars Kaupers, Roberts Vanags (Carnival Youth) un citi.
Kaut gan konferences uzdevums ir izglītot skolēnus tieši uzņēmējdarbības jomā, tomēr ik gadu jaunieši to vairāk uztver kā iedvesmas avotu savai karjeras plānošanai, tam kā sasniegt iecerēto, kā nebaidīties no izaicinājumiem, kā pārvarēt dažādus šķēršļus ceļā uz sasniegumiem, kā no mazpilsētas jaunieša izaugt par veiksminieku savā profesijā, jo runātāju tēmas atbilst tieši šiem mērķiem:
• Uzdrīksties sapņot, pamosties un darīt! (Ieva Vīgante, Swedbank valdes locekle, Uzņēmumu pārvaldes vadītāja);
• Uzdrīksties izcīnīt uzvaru! (Kitija Koroševska, Linda Beka, Dārta Krāsone, Alise Šneibaha, SMU Wheelift dibinātājas, Eiropas SMU fināla dalībnieces);
• Uzdrīksties domāt lielā mērogā! (Alise Balgalve, Muesli Graci idejas autore un vadītāja);
• Uzdrīksties iekarot Silīcija ieleju! ( Raimonds Kulbergs, Funderful dibinātājs);
• Uzdrīksties būt mērķtiecīgs! (Marta Marija Maltisova, SMU Karika
Klāvs Kalvenieks, SMU Caffo konkursa Start Strong 3+3 uzvarētāji);
• Uzdrīksties pārspēt savus rekordus!( Dāvis Dudelis, Avenei dibinātājs un vadītājs);
• Uzdrīksties būt pasaules mākslinieks! (Edgars Kaupers, Emīls Kaupers, Roberts Vanags, Carnival Youth mūziķi);
• u.c.
Šogad uz konferenci ESF  karjeras izglītības projekta SAM 8.3.5. „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās liels skaits audzēkņu no dažādām grupām, daži to apmeklēja jau 2. vai 3. gadu pēc kārtas, līdz ar to tika izdarīti secinājumi  un izvērtējums par iegūto vairāku gadu garumā. Katram no audzēkņiem bija iespējas sadzirdēt tieši sev interesējošo, satikties ar jauniešiem no visas Latvijas, izjust vienreizēju un radošu atmosfēru gan zālē, gan blakus telpās, piedaloties dažādās meistardarbnīcās un aktivitātēs.
Pēc konferences jaunieši dalījās iespaidos gan savstarpēji, gan ar skolotājiem. Bija patiess gandarījums par izdevušos dienu un pozitīvajām atsauksmēm.
“Man ļoti patika. Bija daudz cilvēku un brīnišķīga atmosfēra. Runātāji dalījās ar savu pieredzēto biznesa pasaulē, no katra varēja gūt iedvesmu un mācīties. Arī skolas ikdiena tika atsvaidzināta un ieguvu to, ko stundās varbūt nebūtu dzirdējusi.” (Patrīcija Siliņa).
“Man ļoti patika, jo bija fantastiska atmosfēra, varēja daudz ko uzzināt un mācīties  no interesantiem un radošiem cilvēkiem par to, kā būt veiksmīgam, kas mums ir ļoti nepieciešams.” (Zane Kalniņa).
“Man šī konference lika aizdomāties, ka uzņēmumu ir ļoti grūti vadīt un virzīt uz izaugsmi, ka nepieciešamas dažādas prasmes un zināšanas, bet tas ir to vērts.” (Sigita Laura Saukitena).
“Ļoti foršs pasākums. Fantastisks bija elektronisko bungu bundzinieks Rick Feds, kurš uzstājās ar iespaidīgu interaktīvu audiovizuālu performanci. Interesanti bija uzzināt kā rast idejas un kā tās attīstīt”. (Annija Ieviņa).
Viens no priecīgākajiem konferences apmeklētājiem noteikti bija GK1-2 grupas audzēknis Daniels Treijs, kurš bija to veiksminieku sarakstā, kas saņēma Tallink dāvanu karti kruīza ceļojumam uz Stokholmu.
Ar nepacietību gaidām nākošā gada konferenci, kas, jau zināms, ka norisināsies 29. oktobrī.
Laimrota Surska
Latvijas Reitingi