+371 67324146

1. septembris – Zinību diena un Arhimēda svētki Rīgas Valsts tehnikumā

2022. gada 1. septembris Rīgas Valsts tehnikumā iesākās kā jau vienmēr svinīgi. Svētbrīdis Rīgas Domā pulcināja kuplu pedagogu un audzēkņu pulku. Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš (kurš pats ir kādreizējais Rīgas Valsts tehnikuma absolvents) noturēja īsu dievkalpojumu un novēlēja visiem klātesošajiem svētīgu mācību gadu. 

Pēc svētbrīža Rīgas Domā, visi steidzās atpakaļ uz  Rīgas Valsts tehnikuma telpām – Aktu zālē valdīja liela rosība, jo pateicoties lietum, pagalmā plānotais svinīgais pasākums tika pārcelts uz iekštelpām. Tas noritēja trīs piegājienos. 

Plkst. 11:00 jaunais mācību gads tika svinīgi atklāts Datorikas, Drukas un mediju tehnoloģiju, kā arī Enerģētikas nodaļas pirmā kursa audzēkņiem. Svētku laikā klātesošos uzrunāja IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute – Marihina, kura jaunajiem audzēkņiem ieteica izvēlēties ne to vieglāko, taču vērtīgāko mācību apguves – pieredzes ceļu.  Tehnikuma direktore Danija Vanaga izcēla sadarbību ar darba devējiem, tā apliecinot jauniešu pareizo izvēli apgūt profesionālo vidējo izglītību, viņas vietnieki Inga Šikova, Ineta Īvāne un  Ilvars Tauriņš novēlēja audzēkņiem sekmes mācībās un neatlaidību izvēlēto mērķu sasniegšanā.  

Otrajā svinīgajā pasākumā, kurā piedalījās Komercdarbības, Dzelzceļa, Kokapstrādes, Mašīnbūves, Ķīmijas tehnoloģijas un Auto nodaļas jaunie audzēkņi, pēc svinīgajām uzrunām jauniešus ar savu klātbūtni pagodināja pats Arhimēds ar savu svītu. Klātesošajiem bija jāsniedz svinīgs solījums, kuru viņiem priekšā nolasīja Arhimēds (profesionālo priekšmetu skoloājs Valdis Kvilis). Daudziem bija pārsteigums, ka tieši Rīgas Valsts tehnikumam ir savs sengrieķu matemātiķis, fiziķis, inženieris, izgudrotājs un astronoms Arhimēds, kura tēls ir atveidots tehnikuma fasādē jau kopš ēkas būvēšanas sākuma 1882. gadā.  

Trešajā svinīgajā pasākumā bija sanākuši jaunieši no Auto nodaļas divām grupām. Visi svinīgie pasākumi tika kuplināti ar Māra Lasmaņa – RVT himnas autora muzikālu priekšnesumu.  

Vēlam katram tehnikuma jaunietim izjust un nepazaudēt pirmās mācību dienas smaidu, prieku, motivāciju un interesi visa tālākā mācību gada laikā! 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”