PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” 2. kursa Datorikas nodaļas audzēkņi devās ekskursijā uz A/S “Rīgas kinostudija”, lai iepazītu programmēšanas tehniķa un datorsistēmu tehniķa profesiju iespējas citā sektorā – filmu industrijā.

Kino industrija arvien vairāk attīstās un tiek modernizēta, tādēļ arī aprīkojums paliek mūsdienīgāks, un ir nepieciešami datorikas speciālisti arī kino industrijā. Kino vide jauniešiem ir aktuāla, tādēļ, apzinoties, ka savu karjeras ceļu ir iespējams veidot tik aizraujošā industrijā, jauniešiem tika veicināta interese par savas profesijas apguvi.

Jaunieši iepazinās ar dažādu aprīkojumu, kas ir nepieciešams, lai iekārtotu kinostudiju darbam. Tika aplūkots kā tiek iekārtota studija, kā arī iepazīti gaismotāju, skaņotāju un kameru tehniķa ikdienas darba pienākumi. Jaunieši varēja iesaistīties diskusijā un uzdot visus interesējošos jautājumus speciālistiem.

Pasākums tika organizēts, pateicoties Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Latvijas Reitingi