PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā karjeras attīstības atbalstu nodrošina pedagogs – karjeras konsultants Arita Andendorfa, kura organizē dažādus izglītojošus karjeras pasākumus jauniešiem.

2018. gada 21. novembrī, PIKC RVT Laidzes teritoriālās struktūrvienības audzēkņi tikās ar uzņēmēju Nauri Graudiņu, lai noklausītos viņa lekciju „Cilvēku vērtības karjeras izaugsmē”. Uzņēmējs ir veiksmīgi izveidojis divus uzņēmumus Rojā. Pirmais no tiem ir gaļas nams „Cimboliņš”. Uzņēmējs uzzināja, ka Rojā nav specializēts gaļas veikaliņš, viņs saprata, ka šī ir iespēja uzsākt savu biznesu. Nauris Graudiņš uzsvēra, ka galvenais ir pievērst uzmanību, ko tu piedāvā un kādi ir tavi sadarbības partneri. Galvenais ir izvedot labas attiecības ar sadarbības partneriem un klientiem.

Nākamais veiksmes stāsts ir kafejnīca „Čiekurs”. Uzņēmējs stāsta, ja gribi veidot uzņēmumu, ir jāsaskata cilvēka vajadzības apkārt. Jāatrisina kāda cilvēku problēma. Apzināties, kas ir nepieciešams un kādas vajadzības ir apkārtējiem cilvēkiem. Apzināti saskatīt kā pievienot vērtības savā biznesā, meklēt kā pievienot vērtības cilvēkiem, saviem darbiniekiem. Katram uzņēmējam, vadītājam ir nepieciešams meklēt iespēju, kā pievienot vērtību saviem darbiniekiem. Lai izveidotu labu uzņēmumu, ir jāpievieno vērtība cilvēkiem un biznesa plānam. Darba tirgū ir jāapzinās, cik cilvēks vērtīgs un ka cilvēks ir vērtīgs! N. Graudiņš saka: „Karjeras izaugsmē ir jārealizē savs sapnis nevis citu sapnis”.

2019. gada 10. janvārī, RVT Laidzes teritoriālās struktūrvienības audzēkņi tikās ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, lai piedalītos lekcijā “Kā mēs sargājam Latviju?”. Skolēniem bija iespēja uzzināt par Latvijas aizsardzības spējām, nozares aktualitātēm, sabiedrības atbildību, kritisko domāšanu, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, kā arī jauniešu iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem.

16. un 23. janvārī RVT Laidzes teritoriālās struktūrvienības audzēkņiem bija iespēja tikties ar Talsu NVA karjeras konsultanti Ritu Grenci, kas iepazīstināja audzēkņus ar aktuālajām darba tirgus prognozēm nākotnē. Audzēkņiem bija iespēja iegūt informāciju par to, kādas ir aktuālās darba tirgus prognozes. Audzēkņiem bija iepēja izpildīt interešu izpētes testu, kur bija iespēja iepazīt savas prioritārās intereses, kas palīdzēs izdarīt savu profesionālo izvēli. Karjeras izvēlē būtiski ir tuvāk iepazīt sevi, savu personību.

Latvijas Reitingi