PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Pasākums „Enerģētikas karjeras iespējas” notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

2019. gada 19., 20. un 21. februārī Rīgas Valsts tehnikuma Enerģētikas nodaļas 2. kursu audzēkņi kopā ar skolotājiem Ilzi Holsti, Uldi Heidingeru un karjeras konsultantu Anitu Umbraško devās uz AS “PET Baltija” un SIA „Nordic Plast" uzņēmumiem.

Pirmajā pasākuma daļā audzēkņi devās uz vienīgo AS “PET Baltija” rūpnīcu Latvijā, vienu no lielākajām PET pārstrādes rūpnīcām Baltijas valstīs, kas atrodas Jelgavā, lai noskaidrotu vairāk par darba tirgus prasībām, profesijām un uzņēmuma darbības jomu ikdienā. Audzēkņi apskatīja PET (polietilēnteraftalāta) pārstrādes ciklus, uzzināja kā var organizēt ražošanas procesu, lai tas darbotos divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Audzēkņi tika iepazīstināti ar vairākām ražošanas telpām, specifiskām iekārtām un profesijām un varēja uzdot jautājumus profesijas pārstāvjiem, kas ikdienā strādā šajā pārstrādes rūpnīcā. Pasākuma laikā audzēkņi iepazinās ar AS “PET Baltija” pārstrādes uzņēmuma direktoru Kasparu Fogelmani. Direktors stāstīja savu veiksmes stāstu un dalījās ar darba pieredzi, kā arī sniedza audzēkņiem dažus padomus kā uzsākt savas pirmās darba attiecības ar darba devējiem. Audzēkņiem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus gan direktoram, gan Rīgas Valsts tehnikuma absolventei Jekaterinai Vasiļjevai.

Otrā pasākuma daļā audzēkņi devās uz pārstrādes uzņēmumu SIA „Nordic Plast", kurš ir viens no vadošajiem otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, tas pārstrādā lietotu polietilēnu un atrodas Olainē. Jaunieši iepazinās ar pārstrādes cikliem, to, kādas elektrotehniķu profesijas nepieciešamas šajā jomā un ar darbinieku veiksmes stāstiem, kā arī uzdeva interesējošus jautājumus.

Abi pārstrādes uzņēmumi audzēkņiem piedāvāja apmaksātas prakses vietas ar iespēju pāriet uz pastāvīgu darbu vai apvienot to ar mācībām. Audzēkņus, kurus interesē prakses iespējas AS “PET Baltija” un SIA „Nordic Plast" uzņēmumā, lūdzu sazināties ar Rīgas Valsts tehnikuma karjeras konsultantiem. Uz prakses vietām var pretendēt gan Enerģētikas nodaļas, gan Mašīnbūves nodaļas, gan arī Auto nodaļas audzēkņi.

Rakstu sagatavoja karjeras konsultante Anita Umbraško.

Latvijas Reitingi