PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Visā Latvijā 2019. gada 13. februārī norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances.

Pirmo gadu PIKC "Rīgas Valsts tehnikums" piedalījās kā ēnu devējs, sniedzot iespēju jauniešiem ēnot tehnikuma profesionālo priekšmetu skolotājus un izglītības speciālistus.

Profesionālās izglītības pedagogu mašīnbūves jomā Jevģēniju Garbuzu ēnoja trīs „ēnas”. Īpaši liels pārsteigums, ka divas no tām bija meitenes, kuras patiesi apsver iespēju mācīties Mašīnbūves nodaļā, lai praksē tuvāk iepazītos ar inženierzinātni. Jauniešiem bija iespēja iepazīt lāzergriešanas tehnoloģisko procesu un savas radošās idejas realizēt izstrādājumā, izveidojot no metālplāksnes sev piemiņas piekariņus. 

Izglītības psiholoģi Zaigu Kriķi ēnoja 9. klases jaunietes no Purvciema vidusskolas, kuras izrādīja patiesu interesi par psihologa profesijas ikdienu tehnikumā, piedalījās audzināšanas stundā ,,Stress ikdienas dzīvē''.

Pie karjeras konsultantes Solveigas Keisteres viesojās 11.klases skolniece Rasa no Mālpils vidusskolas, kura lielāko daļu savas dzīves ir domājusi savu nākotni saistīt ar bioloģiju vai zooloģiju, bet pēdējā laikā arvien vairāk izsver iespēju nākotnē strādāt ar cilvēkiem un palīdzēt tiem ar dzīves izvēlēm. Tāpēc Rasa pieteicās Ēnu dienā tehnikumā, lai redzētu, ko dara karjeras konsultants savā ikdienā. Pie ēnu devējas pavadītajā laikā Rasa veica vairākus pašizpētes testus, lai noskaidrotu savas stiprās un vājās puses, kas palīdzētu pieņemt karjeras lēmumu nākotnē. Rasa piedalījās arī karjeras konsultantes ikdienas gaitās, iepazīstinot pārējos ēnotājus ar Praktisko mācību centru un tā iespējām.

Šogad valstī kopumā pieprasītākā profesija skolēnu vidū bija programmētājs. Tehnikumā programmēšanas skolotāju Normundu Pauderu ēnoja 5 ēnas. Ēnošanas laikā skolēmi tika iepazīstināti ar dažāda veida tehnoloģijām un programmēšanas valodām un varēja uzzināt sev interesējošos jautājumus par šo profesiju. Dienas sākumā skolēni tika iepazīstināti ar zema līmeņa programmēšanu, bet dienai noslēdzoties, viņi izmēģināja virtuālu realitāti un izmantoja iespēju piedalīties robotikas vadīšanas sacensībās.

Prieks par šajā gadā jauniešu izrādīto interesi, plānojot savu karjeras attīstības ceļu. Kopumā šogad bija pieteikušies 12 interesenti, kuri mērķtiecīgi bija izdarījuši savu izvēli, nevis izmantojuši pēdējās iespējas piedāvājumu. Paldies ēnu devējiem par sniegto iespēju un veltīto laiku.

Latvijas Reitingi