PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

“Bizness24h es ieguvu neatsveramu pieredzi uzņēmējdarbības plānošanā, kas saistīta ar izejvielu iegādes un to realizēšanas pamatprincipiem un likumsakarībām, tāpat arī ieguvu jaunas un nostiprināju jau esošās zināšanas uzņēmējdarbībā un ekonomikā. Man likās interesanti apgūt šāda veida zināšanas spēlējot simulācijas spēli, kas, manuprāt, ir daudz interesantāk un lietderīgāk nekā to pašu apgūt skolā vienkārši pierakstot informāciju un iemācoties to no galvas. Es uzskatu, ka tādos pasākumos ir vērts un noteikti vajag piedalīties, jo tajos var gūt ļoti labu pieredzi, kuru bieži vien neiegūst skolā nevienā mācību priekšmetā, tāpat tā ir arī laba iespēja iepazīties ar citu skolu jauniešiem, gūt jaunu pieredzi, saprast, ka esam konkurētspējīgi ar atzītu vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem. Paldies par šo iespēju! ”: tā pēc dalības Banku augstskolas lielākajā ikgadējā izglītojošajā uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursā Latvijā Bizness 24h atzīst GK2-1 grupas 2. kursa audzēkne Loreta Šteinberga.

Jau otro gadu pēc kārtas PIKC RVT audzēkņi pārbaudīja savus spēkus šajā konkursā. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad tikai skatījāmies un izmēģinājām, skolu pārstāvot ar divām komandām, šogad piedalījās 8 komandas, kopumā 24 audzēkņi no GK2-1, GL3-1 un GK3-1 grupām. Pavisam konkursā dalību bija pieteikuši 700 dalībnieki no vairāk nekā 200 komandām no visas Latvijas. Bizness24h ir gandrīz kā praktiskās mācības komerczinību priekšmetos, jo tiek nostiprinātas un praktiski pielietotas stundās iegūtās teorētiskās zināšanas.
Konkursa organizētāju mērķis bija:
• ar simulācijas spēļu palīdzību nodrošināt iespēju iejusties īstajā biznesa vidē, izdzīvojot darbpilna uzņēmēja ikdienas dzīvi;
• iedvesmot Latvijas potenciālo uzņēmēju garu un parādīt iespējas, kā var veikt veiksmīgu uzņēmējdarbību, lai gūtu peļņu un attīstītu ekonomiku kopumā;
• sagatavot nākotnes līderus darbam mūsdienīgas tirgus ekonomikas apstākļos;
• attīstīt biznesa domāšanu, jaunu un inovatīvu pieeju risinājumiem.

Kaut gan pasākums ir nosaukts kā uzņēmējdarbības konkurss, tomēr tajā tiek iegūtas daudz plašākas iemaņas un prasmes, kas nepieciešamas veiksmīgas karjeras veidošanā un konkurētspējas paaugstināšanā darba tirgū, jo šajā posmā jaunieši guva pieredzi:
• mērķu uzstādīšanā un sasniegšanā;
• taktiskajā vadībā un resursu sadalīšanā;
• pārmaiņu un ātro lēmumu pieņemšanas vadībā;
• pārdošanas, plānošanas un investēšanas stratēģijas izstrādē;
• efektīvā komunikācijā un sadarbībā.
Papildus minētajam dalībniekiem bija jāprot:
• argumentēti diskutēt un pieņemt lēmumus atbilstoši situācijas izmaiņām;
• rīkoties ētiski un izprast atbildību par profesionālās darbības ietekmi uz vidi un sabiedrību.

Ne tikai Loreta, bet ikviens no audzēkņiem, kuri piedalījās šajās sacensībās, ir patiesi gandarīti par piedzīvoto, katrs no dalībniekiem apgalvo, ka bija gan interesanti, gan lietderīgi, ka priecājas par piedāvāto iespēju. Audzēkņu atziņas apstiprina iecerēto dalības mērķi - nostiprināt teorētiskās zināšanas, gūt pieredzi sadarbojoties.


Laura Dreimane (GL3-1) atzīst: “Bija gan satraukums, gan patiess prieks par atmosfēru un radošajiem jauniešiem visapkārt. Spēle noteikti netika uztverta personīgi, bet sadarbība bija viens no nosacījumiem, ko izmantojām un kas palīdzēja sasniegt nākamo kārtu. Mums tas ir pusfināls, kas norisināsies pavisam drīz. Mums nav jābūt izcilniekiem, lai kaut kur iesaistītos, tieši otrādi, varam iesaistīties, lai kļūtu izcili vai gūtu pieredzi. Ja ir iespēja- tā jāizmanto! Paldies par lielisko iespēju!”.

Anna Bērziņa (GK2-1) :” Bija lieliski. Man tik ļoti patika, ka iegādājos šo spēli.”


Sacensību par galvenās balvas un “Biznesa Guru 2019” titulu 28. februārī un 1. martā turpinās trīs tehnikuma komandas, kuru dalībnieki ir Nauris Spuļģis, Jānis Uss, Daniels Urpens (GL3-1); Justīne Jansone, Laura Dreimane, Daniela Zaharova (GK3-1) un Antra Livčāne, Kristiāna Kuzina , Māra Virse (GL3-1). Vēlēsim veiksmi un ceram mūsu komandas ieraudzīt finālistu skaitā.

Latvijas Reitingi