PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Dzelzceļa nodaļa

 

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Praktisko mācību centrā 2019. gada 14. maijā Dzelzceļa nodaļā starp nodaļas audzēkņiem notika konkurss “Elektrotehnikas gudrinieks”. Konkursā piedalījās 1. un 2. kursa L grupas, TA grupas un TP grupas audzēkņi. Konkursa vērtēšanas ekspertu komisijā piedalījās Dzelzceļa nodaļas izglītības metodiķe I. Grivane un nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotāji N. Lauhina, N. Lukjaņenoka un V. Assāns. Konkursā uzvarēja TP komanda, otro vietu ieguva L komanda un trešo vietu - TA komanda.

Konkursa gaitā visi audzēkni demonstrēja lielu ieinteresētību, parādīja labas zināšanas un iemaņas mācību priekšmetā “Elektrotehnika”. Konkursa uzdevumi tika izpildīti pareizi un ar lielu precizitāti; kvalitatīvi izpildītas shēmas elektromontāžā un elektrisko mērījumu saņemšanā.

Konkursa mērķis bija veicināt audzēkņu interesi par profesionālo mācību priekšmetu “Elektrotehnika” un attīstīt audzēkņu iemaņas un prasmes strādāt komandā.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

8.novembrī jau piekto gadu notika papīra tiltu konstruēšanas starptautiskās sacensības “Papīra tilti”, kuras rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tilts bija jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošināja organizētāji. Komandām tika piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Papīra tiltu konstruēšanai

Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas L4 grupas audzēkņi no šī gada 5. novembra līdz 9. novembrim apmeklēja A/S “L-ekspresis”. Uzņēmumā audzēkņi paaugstināja savas profesionālās iemaņas un prasmes. Šajā laika posmā audzēkņi praktiski iepazinās ar sekojošām mācību tēmām:

  • auto sakabes augstuma mērīšana un atkabināšanas pievada ķēdes garuma pārbaude;
  • rullīšu gultņa demontāža, apskate, montāža. Radiālspraugas un aksiālas spraugas

Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem tika dota lieliska iespēja piedalīties starptautiskā konkursā “International Contest of Train Drivers and Logistics Forwarding Agents”. Savas spējas varēja pierādīt 10 komandas no astoņām dalībvalstīm- Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Moldovas, Polijas, Slovākijas un Ukrainas. Konkursa ietvaros komandas pārstāvji iepazina Viļnu, interesantākās vietas, dažādus vēsturiskus apskates objektus.  Taču pati interesantākā sadaļa bija dalība konkursā, kur tehnikuma audzēkņiem bija iespēja pierādīt sevi un savas zināšanas, apgūtās prasmes erudīcijas spēlēs, kurās  tika iegūtas godalgotās otrā un trešā vieta. Erudīcijas konkurss sastāvēja no trijām daļām. Pirmā daļa- prezentācija, kur komandai vajadzēja prezentēt sevi, pasniegt savu domu citiem. Otrā daļa bija tests, kur bija jāpierāda zināšanas par avio transportu, autotransportu, ūdens transportu un dzelzceļa transportu. Nebija viegli un vienkārši, jo visi jautājumi bija angļu valodā. Un trešā daļa bija praktiskās iemaņas. Tika dots noteikts uzdevums; sagatavot kravu pārvadāšanai.

            Starptautiskā konkursa ietvaros tika nodibinātas draudzīgas saiknes ar citām skolām. Kopumā konkurss bija aizraujošs un izglītojošs. Bija liels gods pārstāvēt PIKC RVT.

PIKC RVT audzēkņi Jānis Klešniks un Tengiza Mebonija

bildesdz

Lai popularizētu dzelzceļa profesijas un dotu iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajās profesijās, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, iepazīstinātu audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem, 2016. gada 28. un 29. aprīlī PIKC „Daugavpils tehnikums” notika 2. Starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu dzelzceļa profesiju audzēkņu profesionālās meistarības