PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

mp2017
ESF projektā Nr. 8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”

NĀC MĀCĪTIES PIKC RVT!

 

Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Valsts tehnikums”  3. kārtas piedāvā pieteikties šādās izglītības programmās: skatīt šeit.

Dokumentus var iesniegt no 15.08.2018. - 17.09.2018. klātienē - K.Valdemāra ielā 1c, Rīgā, 229.kab. vai elektroniski.
1) Dokumentus iesniedzot elektroniski:
pers1. jāaizpilda pieteikums, jāparaksta (obligāti!!) un kā e-pasta pielikums (skenēts vai kā fotogrāfija) jānosūta izglītības iestādei uz e-pastu  talakizglitiba[at]rvt.lv;
2) 2. jāaizpilda pieteikums, jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un kā e-pasta pielikums jānosūta izglītības iestādei uz e-pastu talakizglitiba[at]rvt.lv.

Iesniegums par uzņemšanu izglītības programmā skatīt šeit.

 

Grupu stundu saraksti:

 2. kārta

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU PHOTOSHOP CC  DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 stundas PP2v (vakara) grupas stundu saraksts skatīt šeit.   

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU PHOTOSHOP CC  DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 stundas PP2S (sestdienas) grupas stundu saraksts skatīt šeit.   

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU INDESIGN CC DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 stundas PD2s (sestdienas) grupas stundu saraksts skatīt šeit.  

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU ILLUSTRATOR CC  DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 stundas PI2s (sestdienas) grupas stundu saraksts skatīt šeit.   

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU ILLUSTRATOR CC  DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 stundas PI2v (vakara) grupas stundu saraksts skatīt šeit.   

PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA "DARBS AR PROGRAMMU INDESIGN C C  DRUKAS UN MEDIJU TEHNOLOĢIJU NOZARĒ" 160 STUNDAS PD2v (vakara) grupas stundu saraksts skatīt šeit. 

1. kārta

IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA „KOKIZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOŠANA”, KVALIFIKĀCIJA „BŪVIZSTRĀDĀJUMU GALDNIEKS” 960 STUNDAS PBG1 grupas stundu sarakstu skatīt šeit

IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA „ENERĢĒTIKA UN ELEKTROTEHNIKA”, KVALIFIKĀCIJA „ELEKTROTEHNIĶIS” 960 STUNDAS PET1 grupas stundu sarakstu skatīt šeit

mpesf

ESF pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” PIKC RVT startēja 2018. gada janvārī. Sākot no janvāra, projekta ietvarā savas kompetences pilnveido 197 pieaugušie Rīgā, Limbažos un Krāslavā. Pieaugušie Rīgas Valsts tehnikumā apgūst zināšanas darbam ar AUTO CAD kokapstrādē un metālapstrādē, mājās lapu izstrādē, mēbeļu galdniecībā, elektrotehnikā, poligrāfijā, būvgaldniecībā.

esfmp1

esfmp2

10.09.2018.

 

Nodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadu vecuma vēl līdz 17. septembrim var pieteikties mācībām Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Pieteikšanās trešajā kārtā notiek klātienē vai elektroniski 70 izglītības iestādēs, kuras piedāvā mācības 48 pilsētās vai novados visā Latvijā.

Mācības bez maksas vai 10% līdzmaksājums

Projekta mācību iespējas var izmantot ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs, kurš sasniedzis 25 gadu vecumu. Pieteikties var arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības.

Mācību maksu 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, strādājošajiem jānodrošina vien 10% līdzmaksājums, ko var finansēt arī darba devējs. Nodarbinātajiem ar maznodrošinātā vai trūcīgā statusu mācības ir bez maksas.

Kopumā šajā kārtā pieejamas vairāk nekā 400 dažāda garuma un satura izglītības programmas 11 tautsaimniecības nozarēs. Mācību klāstā ir 330 neformālās izglītības programmas un 49 profesionālās pilnveides izglītības programmas, kuru noslēgumā var iegūt sertifikātu vai apliecību. Piedāvājumā ir arī 65 profesionālās tālākizglītības programmas, kuru noslēgumā norit kvalifikācijas prakse un jākārto eksāmens, rezultātā iegūstot darba tirgū pieprasītu profesiju.  

Plašākais mācību piedāvājums pieejams galvaspilsētā – Rīgā var izvēlēties apgūt 165 izglītības programmas, savukārt Latvijas reģionos plašākā izvēle pieejama Daugavpilī (143 programmas), Rēzeknē (80 programmas) un Jēkabpilī (66 programmas).

Vairāk nekā 4000 strādājošo mācības jau pabeiguši

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā iesaistījušies vairāk nekā 8000 strādājošo, no kuriem vairāk nekā puse mācības jau pabeiguši. Viņu vidū ir arī Natālija Sokolova, uzņēmuma FN-SERVISS pārdošanas un mārketinga daļas vadītāja. “Agrāk man šķita, ka šāda veida mācību iespējas vairāk paredzētas cilvēkiem bez darba, kuriem nepieciešams celt savu kvalifikāciju, taču šis projekts lauza stereotipu – interesantas un noderīgas mācību iespējas pieejamas arī strādājošajiem ar augstāko izglītību,” norāda Natālija, kura projektā apguva Google Adwords kampaņu organizēšanu un mājaslapas datu analītikas pamatus Baltijas Datoru akadēmijā.

Šobrīd mācības projektā turpina vairāk nekā 4600 dalībnieku. Vairākās tālākizglītības programmās jau sākusies kvalifikācijas prakse, tostarp Jānim Rūtiņam, kurš Jelgavas Amatu vidusskolā apgūst datorizētās ciparu vadības (CNC) metālapstrādes darbgaldu iestatītāja profesiju. “Mans ikdienas darbs ir saistīts ar šo nozari, tāpēc ir ļoti ērti, ka varēju apvienot mācību praksi ar darbu. Turklāt viss, ko apgūstu, būs noderīgs arī ārpus esošā amata un nozares – automatizācija attīstās ikvienā jomā, tāpēc nepieciešams apgūt jaunas zināšanas un pielāgoties arvien jaunām tehnoloģijām. Īpaši liela nozīme būs arī pēc mācībām iegūtajam sertifikātam, jo tas derīgs visā Eiropas Savienībā,” uzver Jānis.

Pieteikšanās klātienē un elektroniski

Pieteikšanās notiek līdz 17. septembrim (ieskaitot), iesniedzot mācību pieteikumu izvēlētajā izglītības iestādē klātienē vai elektroniski, nosūtot to e-pastā. Ikvienam interesentam ir iespēja pirms pieteikšanās saņemt pieaugušo izglītības koordinatora konsultāciju kādā no projekta sadarbības pašvaldībām vai doties uz karjeras konsultāciju kādā no Nodarbinātības valsts aģentūras 28 filiālēm.

Plašāku informāciju par mācību programmām, izglītības iestādēm, pieteikšanās kārtību un citiem praktiskiem jautājumiem iespējams atrast vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts. Līdz 2022. gada 31. decembrim tajā tiks ieguldīti vairāk nekā 25 miljoni eiro.

Papildu informācija:

Zane Ieviņa

Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste

P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības

T. (+371) 26278178

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kristīne Keiča

VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67785461, Mob.: 28628088

e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Latvijas Reitingi