PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 12. jūnijā 1. un 2. kursa mašīnbūves tehniķi apmeklēja Eiropas un Austrālijas tirgus līderi – Šveices koncerna Bucher Industries AG apakšuzņēmuma Bucher Municipal meitasuzņēmumu SIA Bucher Municipal,   kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Ekskursijas laikā jaunieši tika iepazīstināti ar uzņēmumu, darba procesu, jaunākajām tehnoloģijām, kas tiek izmantotas ikdienas darbā un saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pēc ekskursijas uzņēmumā jaunieši devās uz Ventspils tehnikumu, kur piedalījās praktiskajās nodarbībās, ko vadīja profesionālo mācību priekšmetu skolotājs Egils Sproģis. Nodarbību laikā jaunieši pilnveidoja savas zināšanas par pieejamajiem mācību materiāliem mašīnbūves tehniķiem un CPV operatoriem e-vidē (https://cnc4change), iepazinās ar aplikācijas saturu e-vidē inženieriem un mašīnbūves tehniķiem ,,Taper”, Ventspils tehnikuma metodisko materiālu uzdevumu krājumu metālapstrādē, kā arī Ventspils tehnikuma audzēkņu mašīnbūves tehniķu mācību procesā izgatavoto detaļu klāstu.

Jauniešiem bija iespēja piedalīties praktiskajās nodarbībās – spirālurbju asināšanā ar speciālo asināšanas iekārtu ,,VERTEX”, ½’’ cauruļvītnes uzgriešanā ar speciālo ,,ROTENBERGER SUPERTRONIC 3SE” vītņu griešanas iekārtu, tērauda detaļas noslīpēšanā ar CPV plakanslīpmašīnu ,,JONES & SHIPMAN 524 EASY”, saplākšņa suvenīru iegravēšanā ar CPV apstrādes koka frēzi ,,HIGH-Z S-1400T”.

Paldies Ventspils tehnikuma Metālapstrādes, autotransporta, inženiermehānikas struktūrvienības vadītājai Ingai Rogai, karjeras konsultantei Ritai Bergmanei un profesionālo mācību priekšmetu skolotājam Egilam Sproģim par sadarbību un iespēju būt pieredzes apmaiņā, kuras laikā tika pilnveidotas profesionālās prasmes.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.