PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Tuvojoties RVT 100 gadei, lai stiprinātu saikni starp esošajiem tehnikuma audzēkņiem un absolventiem, Karjeras konsultante S.Keistere sadarbībā ar latviešu valodas metodiskās komisijas vadītāju D.Ziediņu oktobra mēnesī organizēja profesionāli orientētu mācību ekskursiju Datorikas, Komercdarbības, Enerģētikas un Mašīnbūves nodaļu audzēkņiem uz uzņēmumu ''SIA DAYTON''. Karjeras atbalsta pasākumu plāna ietvaros šāda veida ekskursijas plānots organizēt regulāri.

SIA “Dayton" darbības nozares ir tirdzniecības, ēdināšanas iekārtas, dzesēšanas un saldēšanas iekārtas. Šajā uzņēmumā strādā vairāk nekā 10 tehnikuma absolventi, ar kuriem tikās esošie audzēkņi Paula Budze (B3), Samanta Švalkovska (B3), Niks Kozlovs (D32), Aleksis Plāts (D32), Agris Gavars (M3), Rolands Stepanovičs (M3), Kristaps Aleksandrovs (E2-1), Reinis Pastars (E2-1).

Tikšanās laikā jaunieši iepazinās ar uzņēmuma vadību Latvijā, darba vidi un intervēja sev tuvas profesijas pārstāvi-absolventu.

Paldies uzņēmuma vadītājam Agrim Stukānam, servisa nodaļas vadītājam Aivaram Linkevičam. Ceram turpināt veiksmīgi uzsākto sadarbību.

Intervijas skatīt šeit.

tn dayton

31. oktobrī Eiropas profesionālo prasmju nedēļas ietvaros norisinājās Profesionālās izglītības audzēkņu forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā", kuru organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Profesionālās izglītības biedrību.

Forumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un tika organizētas divas paneļdiskusijas "Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība” un "Karjera un

vs

1. novembrī notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” ietvaros organizētā konkursa „PROFS 2018” reģionālā pusfināla kārta. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas.

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” pārstāvēja jaunieši no Komercdarbības nodaļas – Viktorija Jeršova (GK2-1 grupa), Diāna Anastasija Mahņova (GK2-1 grupa), Linards Andersons (GK2-1 grupa) un no Mašīnbūves nodaļas – Rūdolfs Grēve (M3 grupa), Agris Gavars (M3 grupa) un Rolands Stepanovičs (M3 grupa).

Konkursa laikā žūrija vērtēja jauniešu zināšanas par darba tiesībām, darba aizsardzību un sociālo dialogu, kā arī mājas darbu, kura mērķis bija radošā veidā mudināt sabiedrību iesaistīties arodbiedrībā un tās nozīmīgumu darba tiesību un darba aizsardzības jomā. 

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” komanda starp Rīgas profesionālās izglītības iestāžu komandām izcīnīja 1. vietu un ieguva iespēju cīnīties par galveno balvu finālā, kas notiks šī gada decembrī.

Apsveicam audzēkņus, kā arī paldies pedagogiem: Brigitai Bržeskai, Solveigai Keisterei, Feliksam Pavlovskim par atbalstu un konsultācijām, gatavojot jauniešus konkursam.

tn profs

Latvijas Reitingi