PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izstādē „SKOLA 2019” apmeklētājus un interesentus visu trīs dienu garumā priecēja ar atraktīvu un iedvesmojoši iekārtotu stendu. Stendā ikviens varēja iepazīties ar RVT piedāvātajām izglītības programmām. Audzēkņi piedalījās un radoši prezentēja izglītības iespējas tehnikumā, kā arī bija iespēja padiskutēt ar pedagogiem. Izstādes apmeklētāji sīkāk uzzināja par mācību procesu tehnikumā un iepazinās ar dzīvi tehnikumā audzēkņu pašpārvaldes skatījumā.

Izstādes pirmajā dienā plkst. 11.00 notika izstādes “SKOLA 2019” svinīga atklāšana, kurā uzrunas dalībniekiem un apmeklētājiem teica BT1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, projekta SKOLA vadītājs Valts Jirgensons.

RVT Laidzes teritoriālās struktūrvienības pārstāvji uz izstādi bija atveduši pašu ceptu un ļoti garšīgu torti, kura pēc konkursa noslēgšanās tika ātri apēsta, tā apliecinot Laidzes konditoru prasmes un tradīcijas.

Ķīpsalas izstāžu hallē uz skatuves 13.30 notika Rīgas Valsts tehnikuma domnīca, kuru organizēja un vadīja Ieva Duļevska. Domnīcas nosaukums bija Ekoinovācijas un pieteiktā tēma skanēja šādi: “Saule – dzīvības un nākotnes enerģijas avots”. Domnīcā piedalījās RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu  institūta asociētais profesors, vadošais pētnieks, prezidenta padomdevējs enerģētikas jautājumos, Dr.sc.ing. Edgars Vīgants; Latvijas saules kolektoru un solārās enerģētikas asociācijas valdes loceklis, saules paneļu sistēmu projektēšanas un uzstādīšanas uzņēmuma SOLARPOWER vadītājs un Rīgas Valsts tehnikuma 1991.gada absolvents Dainis Millersons;, Interneta kluba prezidents, viens no interneta ēras celmlaužiem Latvijā, datorspeciālists Edmunds Zālīte; RTU Enerģētikas fakultātes maģistrants, RVT Enerģētikas nodaļas skolotājs Sandis Breiers; RVT Enerģētikas nodaļas 3. kursa audzēknis Guntis Puriņš un RVT Enerģētikas nodaļas 3. kursa audzēknis Aleksandrs Radjikovs.

Domnīcas dalībnieku vidū raisījās aizraujoša diskusija, kas pamatā bija vērsta uz saules paneļu izmantošanas iespējām šodien un jau tuvākajā nākotnē. Savas simtās jubilejas gadā Rīgas Valsts tehnikumā notiks uzņemšana jaunā profesijā – Atjaunojamās enerģētikas tehniķis, līdz ar to alternatīvās enerģijas ieguve un tās izmantošana ir kļuvusi par vērā ņemamu aktualitāti ne tikai tehnikuma ietvaros vien.

Noslēgumā lielu paldies izsakām visiem, kas piedalījās un organizēja, gan tiem, kas uzstājās domnīcā, gan Laidzes teritoriālās struktūrvienības tortes cepējiem un arī tortes garšotājiem. Īpašs paldies visiem audzēkņiem un skolotājiem, kuri nenogurstoši visu izstādes laiku bija kreatīvi, atvērti un komunikabli, iepazīstinot izstādes apmeklētājus ar mācībām un audzēkņu plašajām aktivitāšu iespējām Rīgas Valsts tehnikumā.

 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

 

Latvijas Reitingi