PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Šā gada 8. decembrī tirdzniecības centrā Domina Shopping notika jau par ikgadējo pirmssvētku tradīciju kļuvušais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) vērienīgākais pasākums “CITS BAZĀRS ziemā”, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja skolēni no visas Latvijas, tajā skaitā 7 SMU no PIKC RVT.

Skolu pārstāvēja kopumā 22 audzēkņi no 4 grupām, kas sevi parādīja teicami gan ar sagatavoto produkciju, gan stendu noformējumu un nopietno attieksmi.

 

 

Audzēkņiem šī bija “lēkšana nezināmajā”, jo nebija ne iepriekšējās pieredzes, ne īsti priekšstata par to, kā minētais pasākums notiks, līdz ar to dažkārt plānotais un iecerētais atšķīrās no realitātes. SMU dalībniekiem nācās pierādīt savas produkcijas lietderību gan pircējiem, gan žūrijai, gan cīnīties ar blakus esošajiem konkurentiem. Prieks, ka mūs SMU “Saudzē”, kategorijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” iekļuva to pretendentu skaitā, kas tika nominēti balvai.

Lielākais pārdzīvojums bija SMU pārstāvjiem, kuri uzdrīkstējās piedalīties Business Pitch, un 1-minūti garā stāstījumā bija gatavi prezentēt savu produktu klausītājiem, skatītājiem, veikala apmeklētājiem un ekspertu žūrijai. Tas tiešām nebija tā, kā uzstāties skolā…

           Neskatoties uz milzu slodzi un nogurumu, noskaņojums ir visai pozitīvs un dienas gaitā gūtas atziņas par to, ka, lai kaut ko sasniegtu, ir daudz jāstrādā un jāapgūst neskaitāmas prasmes. Nevienas mācību stundas teorija ne ekonomikā, ne komercdarbībā, ne tirgzinībās un citos priekšmetos nevar līdzināties tai, kas tika apgūta šīs dienas garumā.

Daži dalībnieku viedokļi pēc pasākuma

Paula Budze : “Tā bija interesanta pieredze, patika sarunāties ar klientiem un dzirdēt pozitīvas domas par izgatavoto produkciju.”

Justīne Jansone: “Pasākums bija lielisks ar neaprakstāmām emocijām un, neapšaubāmi, iegūto pieredzi. Esam izpratušas savas vājās un stiprās puses un centīsimies attīstīties, balstoties uz tām. Ceram uz tikšanos pavasarī   gan ar lielāku degsmi, gan produktu klāstu!”

Linards Andersons: “Diena bija ļoti interesanta, taču tajā pašā laikā arī grūta. Vajadzēja parādīt savas komunikācijas prasmes, sadarboties komandā un izprast pārdošanas principus. Bija jauki paskatīties uz citu audzēkņu stendiem un saprast, ka Latvijā ir daudz varošu un strādāt gribošu jauniešu.”

Sanita Motuže: “Sapratām, ka iecerētais ne vienmēr piepildās. Kad gatavojāmies tirdziņam, bijām gatavas pārdot visu un pat vairāk. Taču izdarījām secinājumus, ka produktu vajag pilnveidot un attīstīt.”

Jauniešu uzņēmība un darbaspējas ir vairāk nekā apbrīnojamas, jo nu nezinām nevienu uzņēmēju, kurš pāris mēnešu laikā ir ticis no idejas līdz tam, ka ir gatavs piedāvāt savu produkciju valsts mērogā.

Milzu paldies visiem dalībniekiem, īpašs paldies dalībnieku vecākiem, kas atbalstīja, palīdzēja un piespiedu kārtā kļuva par šoferiem šajā dienā.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Lepojamies ar visiem dalībniekiem.

Laimrota Surska

Rebeka Grīnfelde

Latvijas Reitingi