PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Šī gada 16. novembrī PIKC “Rīgas valsts tehnikums” Balvu teritoriālajā struktūrvienībā notika koncerts par godu Latvijas valsts simtgadei.

Pasākuma iesākumā klātesošos uzrunāja struktūrvienības vadātāja Biruta Vizule, viņa uzsvēra, ka svarīgi ir mīlēt un cienīt to, kas ir mums apkārt, sākot ar savu ģimeni, līdzcilvēkiem, un godināt pašu svarīgāko – valsti, kurā esam dzimuši un kurā dzīvojam. Pasākuma turpinājumā Balvu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja vietniece A. Petrova jauniešiem uzsvēra, ka viņa ir ne tikai latviete, bet lepojas arī ar to, ka ir latgaliete, un mudināja jauniešus saskatīt, cik daudz mūsu dzimtenē ir vērtību ar kurām varam lepoties.

Koncerta laikā klātesošajiem tika sniegta iespēja virtuāli apceļot visus Latvijas novadus un pārliecināties, cik bagāts ir katrs novads. Katrs novads var lepoties ar cilvēkiem, kultūras mantojumu un izglītības iespējām. Koncerta laikā skanēja patriotiskās dziesmas, varēja ieklausīties kurzemnieku izloksnē un skanīgajā latgaliešu valodā. Priecēja kurzemnieku un latgaliešu tautu dejas.

Koncertā uzstājās arī ciemiņi - Balvu Mūzikas skolas audzēkņi, kuri priecēja ar vijoļspēli un Astra Ambarova – Ločmele, kura sanākušos aizkustināja ar dvēselisku, aizkustinošu ģitārspēli un lūgsnu “Manai tautai!”.

Koncerta noslēgumā svinīgais mirklis tika iemūžināts kopbildē, un simboliski ikviens klātesošais varēja atstāt sarkanbaltsarkano karodziņu svētku noformējumā.

 

 

Latvijas Reitingi