PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Ķīpsalas izstāžu hallē 15. oktobrī norisinājās ikgadējā Latvijā lielākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference #UZDRĪKSTIES UZVARĒT!, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia), lai izglītotu Latvijas jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un daudzajām iespējām, ko tā dod. Konferenci apmeklēja vairāk nekā 200 tehnikuma audzēkņi pedagogu un karjeras konsultantu pavadībā.

 

 

            Kā atzina jaunieši, konference nebija tik daudz par uzņēmējdarbību, kā par dažādām karjeras iespējām, ceļiem un veidiem kā nokļūt sasniegumu virsotnēs, tā drīzāk bija par domāšanas veidu, par uzdrīkstēšanos nebaidīties, būt drosmīgam, iet pret plūsmu, kā gūt panākumus, esot atšķirīgam. Par to liecināja tas, ka katrs no runātājiem bija izvēlējies sava stāsta moto , piem., „Uzdrīksties būt labākais pasaulē”, ”Uzdrīksties izlauzties”, “Uzdrīksties būt drosmīgs”, “Uzdrīksties veiksmīgai karjerai nākotnē” u.c.

Konferencē uzstājās Kaspars Gorkšs – Latvijas Futbola federācijas prezidents, Aigars Nords – Lattelecom Rīgas maratona organizators, Eva Juhņēviča – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, Ozols – hiphopa mūzikas izpildītājs, kā arī citi radošās un uzņēmējdarbības vides pārstāvji. Piedalījās arī starptautiski viesi – interaktīvās digitālo mediju producēšanas studijas Sila Sveta (Krievija) pārstāvji un basketbola kaskadieri Lords of Gravity (Ungārija). Kaut gan ar klausītājiem dalījās 11 nozaru speciālisti, tomēr iepazīt varēja daudz daudz vairāk profesiju, jo minētie mākslinieki, uzaicinātie pārstāvji atklāšanā un uzņēmumi, kas bija izveidojuši savus stendus, bija plašas informācijas avoti.

Starpbrīžos notika dažādas jauniešu vidū populāru mākslinieku performances, kurās bija iespējas gan pārbaudīt savas zināšanas, gan atpūsties, gan pārspriest redzēto un dzirdēto, iegūt jaunus draugus.

Katrs no apmēram 3000 apmeklētājiem varēja saklausīt sev ko ļoti noderīgu un piemērotu, atrast savu iedvesmotāju, kura teiktais palika visvairāk atmiņā un kura padomi šķita visvērtīgākie. Sarunās pēc konferences tika atzīts, ka diena bija patiesi noderīga un saturīga, augstu tika novērtēts, ka tiek piedāvātas šādas iespējas, kur informācija tiek iegūta no pieredzes bagātajiem, veiksmīgajiem un drosmīgajiem, līdz ar to skolā stāstītais arī dažkārt iegūst citu jēgu un daļa jau tagad ar nepacietību gaida līdzīgu tikšanos nākošajā gadā. Liela sanākušo jauniešu daļa apliecināja, ka visvairāk lika aizdomāties Stereotactic radošā direktora Gata Mūrnieka un Lattelecom Rīgas maratona vadītāja Aigara Norda pieredzes stāsti.