PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

l2018d

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izsludina konkursu profesionālo priekšmetu skolotājiem no Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas par dalību Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA1) “Mācību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projektā “Profesionālo kompetenču pilnveide PIKC RVT audzēkņiem un personālam”, Nr. 2018-1-LV01-KA116-046941.

Projekta ietvaros vienam skolotājam no Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas laikā no 30.09.2018 līdz 06.10.2018 būs iespēja iegūt pieredzi organizācijā “SBG” Vācijā. Skolotājs uzņemošajā organizācijā Vācijā atradīsies kopā ar saviem audzēkņiem.

Lūdzam rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

Lai pieteiktos praksei, līdz 2018. gada 15. jūlijam (ieskaitot) jāaizpilda

elektroniskās reģistrācijas forma šeit.

Motivācijas vēstule latviešu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā, Europass CV latviešu valodā un Europass CV angļu valodā jānosūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izsludina konkursu Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas audzēkņiem dalībai Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA1) “Mācību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projektā “Profesionālo kompetenču pilnveide PIKC RVT audzēkņiem un personālam”, Nr. 2018-1-LV01-KA116-046941.

Projekta ietvaros 3 audzēkņiem no Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas 4. kursa laikā no 30.09.2018 līdz 31.10.2018 būs iespēja praktizēties organizācijā “SBG” Vācijā.

Lūdzam rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

Lai pieteiktos praksei, līdz 2018. gada 15. jūlijam (ieskaitot) jāaizpilda

elektroniskās reģistrācijas forma šeit.

Motivācijas vēstule latviešu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā, Europass CV latviešu valodā un Europass CV angļu valodā jānosūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Esi drosmīgs, izmanto šo iespēju un piesakies laikus!

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

2018. gada 8. un 9.jūnijā PIKC RVT Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā norisinājās Latvijas Profesionālo izglītības iestāžu darbinieku 27. spartakiāde. Sacensībās piedalījās 13 profesionālo skolu komandas no visas Latvijas. Dalībnieki sacentās 10 dažādās disciplīnās, kurās vajadzēja parādīt un pierādīt savu attapību, saliedētību, acīgumu un nedaudz arī sportiskās prasmes. Sacensībās piedalījās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Rīgas Tehniskā koledža, Rīgas Stila un modes tehnikums, Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola, Bulduru Dārzkopības vidusskola, Jelgavas tehnikums, Jelgavas Amatniecības profesionālā vidusskola, Aizkraukles Profesionālā vidusskola, Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Banku Augstskolas Uzņēmējdarbības koledža, Dobeles AVV, Saldus tehnikums un Rīgas Valsts tehnikums.

Dienas noslēgumā, apkopojot sacensību rezultātus, noskaidrojās, ka savu varēšanu skrūvēšanā, galdu klāšanā, šaušanā u. c. disciplīnās vislabāk prata parādīt JĒKABPILS AGROBIZNESA KOLEDŽA, tādējādi kļūstot par sacensību uzvarētājiem. 2. vietā ierindojās Bulduru komanda, bet 3. vietu uz goda pjedestāla ieņēma Rīgas Tehniskā koledža. Rīgas Valsts tehnikuma komanda palika nepārspēti "Torņa" celšanā, vislabāk mācēja orientēties Laidzē un izcēlās ar trešo labāko atmiņu, tādējādi sacensību kopvērtējumā ierindojoties 5. vietā. Sacensības nebūtu iespējams noorganizēt bez lieliskās Laidzes komandas ar vadītāju Baibu Purlicu priekšgalā , kura visas diena garumā rūpējās par dalībnieku labklājību.

Paldies vēlos teikt arī direktorei Dagnijai Vanagai, vietniecei Ingai Šikovai, Valerjanam Leitānam, Ievai Dorilai, Raitim Zaļeniekam, Sallijai Salmiņai, Mārai, Gintam un Jānim. PIKC RVT VAR!!!

fotosports2018

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Rīgas Valsts tehnikuma sporta organizators Ģirts Magone

RVT vēstis jūnija numurs 2018. gads skatīt šeit.

Pasaules bērnu aizsardzības dienā – 1. jūnijā PIKC RVT Praktisko mācību centrā notika Jauniešu diena, kura pulcināja gan tehnikuma audzēkņus, gan arī daudzus interesentus.

Pasākumu atklāja Rīgas Valsts tehnikuma ansamblis Māra Lasmaņa vadībā, iesākot ar tehnikuma himnu. Uzvedumu bija sagatavojuši tehnikuma teātra pulciņa jaunieši, RVT jauniešu deju kolektīvs priecēja sanākušos ar divām dejām skaistos Bārtas novada tautas tērpos. Krāslavas teritoriālās struktūrvienības meitenes demonstrēja pašu darinātos tērpus, kas tapuši skolotājas Rutas Zambares vadībā. Pasākuma vadītāja Solveiga Keistere pēc atklāšanas visus klātesošos aicināja aizrautīgi piedalīties saplānotajās aktivitātēs. Praktisko mācību centrs virmoja no pozitīvi uzlādētiem jauniešiem un viņu dalības gan izglītojošās nodarbībās, gan sporta, gan arī kustību aktivitātēs.

“Manas karjeras iespējas poligrāfijas nozarē”, meistardarbnīca Mašīnbūves nodaļas jauniešiem, “RVT elektro”, meistardarbnīcas Dzelzceļa nodaļas jauniešiem, Kokapstrādes nodaļas jauniešiem, “IKT – aizraujoša nodarbe”, “Ja esi automehāniķis” – tie ir tikai daži no meistardarbnīcu nosaukumiem, kurās jaunieši aktīvi rosījās. Neizpalika kulinārijas gardumu baudīšana, mākslas nodarbības, sporta disciplīnas un, protams, noslēgumā pašu gatavotas aukstās zupas izgaršošana.

            Ir prieks satikt tik daudz jauniešus ar mirdzošām acīm un vēlmi darīt. Auto darbnīcā jaunos automehāniķus uz teorētisko prezentāciju ar grūtībām izdevās atraut no motora skrūvēšanas. Lai audzēkņu vēlme izzināt ko jaunu savā profesijā arī turpmāk neapsīkst visa jaunā mācību gada garumā! Tiekamies arī 2. jūnijā!

jd2018

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

nk2018

23. maijā Rīgas Valsts tehnikuma Aktu zālē norisinājās Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta “Attractive e-learning materials for provision of qualitative education (Atraktīvi e-mācību materiāli kvalitatīvas izglītības nodrošināšanai), Nr. NPJR-2017/10226 noslēguma konference. Konferencē piedalījās projekta vadītāja, koordinatori, audzēkņi, skolotāji no projekta dalībskolām – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, Porvoo Starptautiskās koledžas (Somija) un Valgas Apgabala profesionālo mācību centra (Igaunija), kā arī interesenti no Rīgas Valsts tehnikuma un citām profesionālās izglītības iestādēm.

Konferenci atklāja Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, sveicot visus konferences dalībniekus un akcentējot tehnikuma aktīvo iesaistīšanos projektos. Projekta koordinatore no Rīgas Valsts tehnikuma Arita Ošiņa iepazīstināja klātesošos ar projekta īstenošanu – mērķi, periodu, finansējumu, aktivitātēm, dalībniekiem un projekta rezultātiem. Pēc tam projekta dalībskolas prezentēja savas mācību iestādes. Konferences turpinājumā projektā iesaistītie matemātikas skolotāji un audzēkņi pastāstīja par projektā iegūto pieredzi un rezultātiem – audzēkņu aptaujām un “Kahoot” interneta platformā izstrādātajiem e-mācību materiāliem un uzdevumiem. Projekta mājaslapu www.e-learningmath.eu prezentēja tās izstrādātāja Kristīne Kazakēviča.

Konferences noslēgumā visiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties “Kahoot” interneta platformā izveidotajā viktorīnā un sacensties ar citiem, atbildot uz āķīgiem un asprātīgiem Rīgas Valsts tehnikuma matemātikas skolotājas Elitas Kazakēvičas sastādītiem jautājumiem.

Projekta īstenotāji cer, ka projekta rezultāti nākotnē būs noderīgi ne tikai pašiem, bet arī citu skolu pedagogiem.

Fotogrāfijas no konferences skatīt šeit.

korisradi

RVT vokālais ansamblis „Dziedošie” 2018. gada 28. aprīlī piedalījās konkursā „Radi, rādi, raidi”, kuru organizēja Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikums. Pasākums bija interesants – dalībnieki dziedāja, dejoja – izpaudās visdažādāko žanru interešu izglītības jomās. Ansamblis “Dziedošie” – dziedāja un spēlēja. Ansambļa sastāvā konkursā dziedāja  RVT audzēkņi Jeļizaveta Kuzņecova,  Samanta Vilmane,  Sanita Motuže, Arnita Zariņa un Valerijs Vitenijs, bet  kahona instrumentu spēlēja Toms Bude.  Ansamblis uzstājās daudzveidīgi un apjomīgi  – startēja gan kā individuālie izpildītāji (5 atsevišķi solisti), gan meiteņu vokālais ansamblis, gan jauktais vokālais ansamblis – kopā ar 14 dziesmām konkursā un vēl 2 – svētku kopkoncertā. „Dziedošie” bija ilgi un pamatīgi pilnveidojušies vokālajās nodarbībās un arī apdziedājuši programmu  - Rīgas Neredzīgo pansionātā (26. aprīlī) un grāmatas „Brūveri brūvē” atvēršanas svētkos Stopiņu pagastā (27. aprīlī).

Par konkursa spilgtākajām mākslinieciskām veiksmēm kļuva  meiteņu solo dziedājums Māra Lasmaņa komponētajās  dziesmās „Blūzs bārajiem kaķiem” (Pētera Brūvera vārdi), „Ienirsti, dzirdēsi soļus” (Klāva Elsberga vārdi) un „Ak, lai mana sirds” (Valdemāra Damberga vārdi), tomēr par Mūzikas dienas neaizmirstamāko  notikumu kļuva ansambļa muzicēšana kopā ar komponistu Uldi Marhileviču pie klavierēm,  dziedot brīnišķīgo dziesmu  ar Ārijas Elksnes vārdiem „Lūgums”, kā arī dziedāšana kopkorī  diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Skaistās, jaunu  iespaidu (klausījāmies citu dalībnieku sniegumu; bija arī pastaiga pa pilsētu, Ventas rumbas apmeklējums) piesātinātās dienas noslēgumā žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aldans Milzarājs  uzteica Rīgas Valsts tehnikuma ansambļu un solistu sniegumu, analizējot veiksmes un arī problēmas, par kurām jāpiedomā - mudinot neapstāties pie sasniegtā; uzteica arī repertuāru, kas bija jauns un ko bijis interesanti  klausīties. Atzinīgi novērtēts tika  vokālās pedagoģes Laimas Lasmanes profesionālais, saudzīgais darbs ar vokālistu balsīm. Visbeidzot – liels gandarījums par iespēto, dziesmots mājupceļš, pats notikums kā laba ierosme nākamajai lielajai iecerei – RVT mūzikas albuma ieskaņojumam!  Liels ansambļa vadītāju paldies RVT vadībai par atbalstu, visiem mūsu  audzēkņiem – mūzikas mīļiem - ansambļa „Dziedošie” dalībniekiem par atsaucību un mūzikas mīlestību. Priecājoties, kā uzplaukst Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu radošie talanti,  aicinām mūsu muzikālajai kopai pievienoties jaunus dalībniekus! 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Kā jau katru gadu, maijā Jāņa Virs stipendiju par labām un teicamām sekmēm mācībās saņems seši Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi.

 Būvinženierim  JĀNIM VIRS pirms kara Rīgā piederējušas vairākas ēkas, kuras ar testamentu novēlētas dažādām organizācijām. Daļa līdzekļu no Jāņa Virs ēkas Brīvības ielā 68 testamentā novēlēti Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu stipendijām un tehnisko mācību kabinetu aprīkojuma iegādei.

Ēka Brīvības ielā 68 celta pēc arhitekta A. Šmēlinga projekta 1903. gadā. Ēkai ir Rīgas jūgendstilam raksturīgais stūra tornis. Nams ir ļoti grezns, romantiski stilizēts, bet arī racionālistiski mērķtiecīgs un augstvērtīgs Rīgas jūgendstila paraugs. Arhitektoniskā pamatforma dominē pār daudzām ornamentālajām sīkdaļām, kas bagātīgi rotā fasādes.

Kopš 2013. gada 1. septembra Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi saņem Jāņa Virs stipendiju. Lai audzēkņi varētu pretendēt uz stipendijas piešķiršanu, nozīmīgi ir ikmēneša atestācijas rezultāti (labas un izcilas sekmes mācībās). Ir lieliski, ka mūsu vēsturē ir tāds mecenāts kā Jānis Virs.

jv2018

Latvijas Reitingi