PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Ķīpsalas izstāžu hallē 15. oktobrī norisinājās ikgadējā Latvijā lielākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference #UZDRĪKSTIES UZVARĒT!, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia), lai izglītotu Latvijas jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un daudzajām iespējām, ko tā dod. Konferenci apmeklēja vairāk nekā 200 tehnikuma audzēkņi pedagogu un karjeras konsultantu pavadībā.

2018.gada 3. oktobrī Rīgā “People Work” koprades telpās norisinājās Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” Rīgas reģiona noslēguma pasākums “Labo darbu festivāls 2018”, kurā aktīvi piedalījās arī PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” audzēkņi. Pasākuma laikā audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Tehnikuma komanda saņēma pateicību par iniciatīvu, radošumu, pilsonisko aktivitāti un labā darba veikumu Latvijas valsts simtgadi sagaidot.

pateiciba2018

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Šogad vairāk nekā 600 jauniešu piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos PIKC „RĪGAS VALSTS TEHNIKUMS”, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā.Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

Karjeras nedēļa tehnikumā izvērtās kā pasākumu cikls dažādās nodaļās un strukturvienībās, piemēram, Krāslavas teritoriālās struktūrvienības jauniešiem bija iespēja veidot savu foto izstādi "Jaunietis Krāslavā!" sadarbībā ar vietējo foto mākslinieku Anatolu Kauškali, ar mērķi iepazīt fotogrāfa profesiju. Fotogrāfs audzēkņiem pastāstīja kā kļūt par fotogrāfu, par fotografēšanai nepieciešamo tehnisko aprīkojumu, apgaismojumu, fonu, par fotografēšanas paņēmieniem, ko un kā jādara, lai būtu kvalitatīva fotogrāfija. Notika praktiskās nodarbības gan grupās, gan individuāli, sākot ar selfiju un beidzot ar mākslas portretu uzņemšanu.
Savukārt, Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas audzēkņi tikās ar absolventēm – Adriju Īvāni (3. vietas ieguvēja profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017), Lindu Osīti (WorldSkills 2015 Latvijas komandas dalībnieci) un Rasu Olekšu (1. vietas ieguvēja profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017).
Visiem 3. kursa audzēkņiem notika informatīva iedvesmojoša tikšanās ar ekspertiem pirms došanās mācību praksē, kuras laikā audzēkņiem būs iespēja noskaidrot, kādas personiskās īpašības un prasmes ir pieprasītas darba tirgū, kādu pieredzi un attieksmi sagaida darba devējs.
Datorikas nodaļas pedagogs Normunds Pauders kopā ar 4. kursa audzēkņiem Oskaru Narme, Edgaru Simsonu, Valteru Žilvinsku piedalījās Karjeras nedēļas pasākumā „Profesiju sīrups” ārpus PIKC RVT, kas notika Rīgas 54. vidusskolā. Skolēniem bija iespēja interaktīvā veidā iepazīt datortehniķa un programmētāja specialitāti un piedalīties robotikas sacensībās.

Stāsta PIKC RVT Karjeras nedēļas koordinatore Solveiga Keistere: „Audzēkņi atzina, ka tikšanās ar ekspertiem un absolventiem pirms došanās praksē palīdzēja gūt labāku priekšstatu par darba tirgu, dažādām profesijām nepieciešamajām prasmēm, kā arī karjeras izaicinājumiem. Karjeras nedēļa ir lielisks iespēja jau laikus padomāt par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas.”

43567167 2141238246090950 5697075952647929856 n

kraslava20181

2018. gada 27. septembrī Krāslavā, Aronsona ielā 3 tika atklātas jaunas Rīgas Valsts tehnikuma mācību telpas. Tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem pēdējie mēneši pirms jauno telpu atklāšanas pagāja spraigos atjaunošanas un labiekārtošanas darbos. Taču ir gandarījums, jo audzēkņu skaits ar katru gadu palielinās un ar pašvaldības atbalstu, kā arī pateicoties projektiem,  profesionālajām mācībām nepieciešamās iekārtas un aprīkojums ir sarūpēts.

Atjaunotajā ēkas daļā ir iekārtotas klases, kurās tehnikuma audzēkņi apgūs vispārizglītojošos mācību priekšmetus, kā arī ir izveidotas telpas administrācijas un mācību daļas darbam. Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga ir pateicīga  novada domei par atbalstu: „Šīs dienas notikums liecina par Krāslavas novada pašvaldības un mūsu mācību iestādes veiksmīgu sadarbību – tā ir jau trešā ēka Krāslavā, ko tehnikums sadarbībā ar pašvaldību atjaunoja un pielāgoja mācību procesam.”

 Četrus gadus atpakaļ  RVT Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā mācījās 40 audzēkņu, un izskatījās, ka Krāslavai tas ir pietiekami labs rādītājs. Pašlaik kokapstrādes tehniķa, šuvējas un autoatslēdznieka specialitāti šeit apgūst 170 jaunieši.

Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, atzīmējot labo komunikāciju ar Rīgas Valsts tehnikumu un izsakot pateicību tehnikuma direktorei Dagnijai Vanagai par sadarbību, atzīst: „Mēs varam lepoties ar audzēkņu skaitu tehnikumā. Es ceru, ka ar laiku Krāslavā būs jaunas darba vietas, ko radīs jūsu audzēkņi, jo šāda prakse, kad profesionālā virziena izglītība atbilst darba tirgus prasībām, diemžēl nav raksturīga daudzām Latvijas izglītības iestādēm.”

Rīgas Valsts tehnikuma Laidzes teritoriālās struktūrvienības vadītāja Baiba Purlica Krāslavas kolēģiem uzdāvināja īpašu zīmējumu un novēlēja veiksmīgi attīstīties arī turpmāk, administrācijas pārstāvji no galvaspilsētas dāvināja dažādas darbam nepieciešamās iekārtas un aparatūru.

Jauno telpu iesvētīšanā neizpalika arī mācītāju dotā svētība. Pēc atklāšanas lentes svinīgas pārgriešanas, RVT Krāslavas teritoriālās struktūrvienības vadītājs Aivars Andžāns aicināja klātesošos apskatīt renovētās telpas. Pie ieejas ikvienam klātesošajam bija iespēja īpašā baltā novēlējumu lapā pie sienas ierakstīt savus vēlējumus tagadējiem un topošajiem RVT audzēkņiem, kā arī visam tehnikuma kolektīvam.

Tālākajā dienas gaitā no visām Latvijas malām sabraukušie viesi devās uz Indru, lai gūtu laimes mirkļus nesen atvērtajā Laimes muzejā, iepazītu storu audzētavas aktualitātes, vēlreiz apmeklētu tehnikuma mācību korpusus un vakaru noslēgtu Krāslavas pilī ar kopēju karstas zupas baudīšanu jaukā un viesmīlīgā atmosfērā.

Lai Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālajai struktūrvienībai daudz un zināšanas gūt griboši audzēkņi daudzu jo daudzu gadu garumā!

4. oktobrī Rīgas Stila un modes tehnikumā norisinājās Latvijas čempionāts šautriņu mešanā profesionālajām izglītības iestādēm, kurā piedalījās arī PIKC RVT meiteņu un zēnu komandas. Puiši šoreiz izrādījās trāpīgāki un ar piekto labāko rezultātu spēja iekļūt finālsacensībās, kurās startēja tikai 8 trāpīgākās komandas. Finālā roka trīcēja vairāk, kā rezultātā nācās samierināties ar 8.vietu.

E4 grupas audzēknis Adrians Djačuks nopelnīja iespēju startēt individuālajās sacensībās, kurās piedalīties drīkstēja tikai 10 trāpīgākie dalībnieki. Uzrādot lielisku rezultātu – 260 punkti un tuvāko konkurentu apsteidzot par 1 punktu, Adrians kļuva par Latvijas čempionu! Apsveicam un vēlam panākumus arī turpmāk!

sautrinas

PIKC RVT sporta organizators Ģirts Magone.

Septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, sākās arī SK AMI rīkoto 29. sporta spēļu maratons. Kopumā mācību gada laikā audzēkņiem plānots piedalīties 14 -16 sacensībās.

20.septembrī Latvijas profesionālo izglītības iestāžu jaunieši devās uz Ogres tehnikuma struktūrvienību Vecbebros, lai sacenstos dažādās vieglatlētikas distancēs. Sacensībās piedalījās arī PIKC RVT komanda. Šoreiz labāk veicās jauniešiem, kuri kopvērtējumā izcīnīja 7.vietu. Individuāli Alens Judovs (GK1-2) 100 m distancē spēja izcīnīt 3.vietu un kopā ar komandas biedriem Kristeru Homiču (D1-3), Juri Volkovu (E2-1) un Maksimu Semjonovu (G3), izcīnīja 1.vietu prestižajā 4x100 m stafetē.

Meitenēm šoreiz traumu dēļ palīdzēt nevarēja iepriekšējo gadu laureātes, kas neļāva kopvērtējumā pakāpties augstāk par 13. vietu. 27. septembrī jaunieši atkal mēroja ceļu uz Vecbebriem, lai šoreiz sacenstos krosa distancē - jaunietēm 1000 m, jauniešiem 3000 m. Diemžēl līdz augstām vietām aizsniegties neizdevās. Jauniešiem kopvērtējumā 11. vieta, jaunietēm 13. vieta. Paldies sporta skolotājiem par komandu sagatavošanu un skolas vadībai par atbalstu.

skolotaji2018

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izsludina konkursu pēdējo kursu audzēkņiem dalībai Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA1) “Mācību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projektā “Profesionālo kompetenču pilnveide PIKC RVT audzēkņiem un personālam”, Nr. 2018-1-LV01-KA116-046941.

Projekta ietvaros 37 audzēkņiem no vairākām RVT nodaļām un izglītības programmām 2018./2019. mācību gadā vienu mēnesi vai divas nedēļas (Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem) būs iespēja praktizēties 13 dažādu Eiropas Savienības valstu profesionālajās izglītības iestādēs un/vai uzņēmumos šādās plūsmās:

- 04.11.2018 – 05.12.2018: 2 audzēkņiem no Auto nodaļas 4. kursa uzņēmumā/autoservisā “Autobedrijf Jansen” Nīderlandē;
- 06.01.2019 – 06.02.2019: 2 audzēkņiem no Mašīnbūves nodaļas 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 06.01.2019 – 06.02.2019: 2 audzēkņiem no Mašīnbūves nodaļas 4. kursa Gēteborgas Tehniskajā koledžā Zviedrijā;
- 13.01.2019 – 13.02.2019: 2 audzēkņiem no Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas 4. kursa Tallinas Politehniskajā skolā Igaunijā;
- 03.02.2019 – 06.03.2019: 2 audzēkņiem no Datorikas nodaļas 4. kursa IT uzņēmumā Spānijā;
- 03.02.2019 – 06.03.2019: 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācija “Klientu apkalpošanas speciālists”) 4. kursa Porvoo Starptautiskajā koledžā un grāmatveikalā “Suomalainen kirjakauppa” Somijā;
- 10.02.2019 – 13.03.2019: 2 audzēkņiem no Enerģētikas nodaļas 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 10.02.2019 – 13.03.2019: 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācijas “Grāmatvedis” un “Komercpakalpojumu darbinieks”) 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 10.02.2019 – 13.03.2019: 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācijas “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” un “Loģistikas darbinieks”) 4. kursa Kauņas Tehniskās profesionālās izglītības centrā Lietuvā;
- 10.02.2019 – 13.03.2019: 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācijas “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” un “Loģistikas darbinieks”) 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 31.03.2019 – 01.05.2019: 2 audzēkņiem no Auto nodaļas (kvalifikācija “Auto virsbūvju remontatslēdznieks”) no 3.-4. kursa konsulārajā kamerā “Chambre de Métiers et de l’Artisanat” Francijā;
- 31.03.2019 – 01.05.2019: 3 audzēkņiem no Kokapstrādes nodaļas un kvalifikācijas “Tērpu stila speciālists” (Krāslavas teritoriālā struktūrvienība) 3.–4. kursa organizācijas “EVOLVO” sadarbības uzņēmumā Itālijā;
- 31.03.2019 – 01.05.2019: 4 audzēkņiem no Būvdarbu izglītības programmu 3.–4. kursa (Laidzes un Limbažu teritoriālās struktūrvienības) uzņēmumā “Schelf Bau GmbH&CoKG” Vācijā;
- 05.05.2019 – 20.05.2019: 3 audzēkņiem no Dzelzceļa nodaļas 3.–4. kursa Viļņas Dzelzceļa un biznesa pakalpojumu profesionālajā skolā Lietuvā;
- 02.06.2019 – 03.07.2019: 2 audzēkņiem no Laidzes teritoriālās struktūrvienības (kvalifikācija “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists”) 3.-4. kursa Tartu Profesionālās izglītības centrā Igaunijā.

Lūdzam rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

Lai pieteiktos praksei, līdz 2018. gada 1. oktobrim (ieskaitot) jāaizpilda

elektroniskās reģistrācijas forma šeit.

Motivācijas vēstule latviešu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā, Europass CV latviešu valodā un Europass CV angļu valodā jānosūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Esi drosmīgs, izmanto šo iespēju un piesakies laikus!

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

 

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izsludina konkursu profesionālās izglītības speciālistiem – administrācijas pārstāvjiem un skolotājiem – par dalību Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA1) “Mācību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projektā “Profesionālo kompetenču pilnveide PIKC RVT audzēkņiem un personālam”, Nr. 2018-1-LV01-KA116-046941.

Projekta ietvaros 17 RVT profesionālās izglītības speciālistiem 2018./2019. mācību gadā vienu nedēļu vai īsāku laika posmu būs iespēja iegūt pieredzi vairāku Eiropas Savienības valstu profesionālajās izglītības iestādēs un/vai uzņēmumos šādās plūsmās:

- 22.10.2018 – 25.10.2018: 1 profesionālās izglītības speciālistam konsulārajā kamerā “Chambre de Métiers et de l’Artisanat” (auto nozare) Francijā;
- 05.11.2018 – 09.11.2018: 1 profesionālās izglītības speciālistam profesionālās izglītības un izpētes centrā “CSCS” Itālijā;
- 06.01.2019 – 12.01.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Mašīnbūves nodaļas 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 06.01.2019 – 12.01.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Mašīnbūves nodaļas 4. kursa Gēteborgas Tehniskajā koledžā Zviedrijā;
- 13.01.2019 – 19.01.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas 4. kursa Tallinas Politehniskajā skolā Igaunijā;
- 03.02.2019 – 09.02.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Datorikas nodaļas 4. kursa IT uzņēmumā Spānijā;
- 10.02.2019 – 16.02.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Enerģētikas nodaļas 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 10.02.2019 – 16.02.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācijas “Grāmatvedis” un “Komercpakalpojumu darbinieks”) 4. kursa Starptautiskajā profesionālās izglītības apvienībā Jade Vācijā;
- 10.02.2019 – 16.02.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Komercdarbības nodaļas (kvalifikācijas “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” un “Loģistikas darbinieks”) 4. kursa Kauņas Tehniskās profesionālās izglītības centrā Lietuvā;
- 31.03.2019 – 06.04.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Auto nodaļas (kvalifikācija “Auto virsbūvju remontatslēdznieks”) no 3.-4. kursa konsulārajā kamerā “Chambre de Métiers et de l’Artisanat” Francijā;
- 31.03.2019 – 06.04.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 3 audzēkņiem no Kokapstrādes nodaļas un kvalifikācijas “Tērpu stila speciālists” (Krāslavas teritoriālā struktūrvienība) 3.–4. kursa organizācijas “EVOLVO” sadarbības uzņēmumā Itālijā;
- 31.03.2019 – 06.04.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 4 audzēkņiem no Būvdarbu izglītības programmu 3.–4. kursa (Laidzes un Limbažu teritoriālās struktūrvienības) uzņēmumā “Schelf Bau GmbH&CoKG” Vācijā;
- 05.05.2019 – 11.05.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 3 audzēkņiem no Dzelzceļa nodaļas 3.–4. kursa Viļņas Dzelzceļa un biznesa pakalpojumu profesionālajā skolā Lietuvā;
- 20.05.2019 – 24.05.2019: 2 profesionālās izglītības speciālistiem Ziemeļkarēlijas pašvaldības izglītības un apmācības konsorcijā Somijā;
- 02.06.2019 – 08.06.2019: 1 profesionālās izglītības speciālistam vienlaikus ar 2 audzēkņiem no Laidzes teritoriālās struktūrvienības (kvalifikācija “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists”) 3.-4. kursa Tartu Profesionālās izglītības centrā Igaunijā.

NB! Mobilitātes datumos iespējamas izmaiņas.

Lūdzam rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

Lai pieteiktos praksei, līdz 2018. gada 1. oktobrim (ieskaitot) jāaizpilda

elektroniskās reģistrācijas forma šeit.

Motivācijas vēstule latviešu valodā, motivācijas vēstule angļu valodā, Europass CV latviešu valodā un Europass CV angļu valodā jānosūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

Latvijas Reitingi