PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 12. jūnijā 1. un 2. kursa mašīnbūves tehniķi apmeklēja Eiropas un Austrālijas tirgus līderi – Šveices koncerna Bucher Industries AG apakšuzņēmuma Bucher Municipal meitasuzņēmumu SIA Bucher Municipal,   kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Ekskursijas laikā jaunieši tika iepazīstināti ar uzņēmumu, darba procesu, jaunākajām tehnoloģijām, kas tiek izmantotas ikdienas darbā un saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pēc ekskursijas uzņēmumā jaunieši devās uz Ventspils tehnikumu, kur piedalījās praktiskajās nodarbībās, ko vadīja profesionālo mācību priekšmetu skolotājs Egils Sproģis. Nodarbību laikā jaunieši pilnveidoja savas zināšanas par pieejamajiem mācību materiāliem mašīnbūves tehniķiem un CPV operatoriem e-vidē (https://cnc4change), iepazinās ar aplikācijas saturu e-vidē inženieriem un mašīnbūves tehniķiem ,,Taper”, Ventspils tehnikuma metodisko materiālu uzdevumu krājumu metālapstrādē, kā arī Ventspils tehnikuma audzēkņu mašīnbūves tehniķu mācību procesā izgatavoto detaļu klāstu.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi šī mācību gada 2. pusgadā ir parādījuši teicamas sekmes ne tikai mācību priekšmetu olimpiādēs, bet kā jau tika ziņots, demonstrējuši savu meistarību, sasniedzot lieliskus rezultātus arī trešajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019. Līdz ar to mācību gada noslēdzošajā vadības sanāksmē tika pasniegtas atzinības sekojošiem audzēkņiem: Vladislavam Gaļiņičevam (GL3-2);

Jānim Dmitrijevam (Krāslavas teritoriālā struktūrvienība;

 Kristīnei Škoļņikai (Krāslavas teritoriālā struktūrvienība);

 Alenam Mārtiņam Jirgensonam ( Limbažu teritoriālā struktūrvienība);

Andrim Kostikam (D4-2);

Lainei Zvirgzdiņai (N3) - zelta medaļa konkursā SkillsLatvia 2019;

Matīsam Gailim (E4) zelta medaļa konkursā SkillsLatvia 2019.

Atzīmējot dižā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina apaļo jubileju, no 2019. gada 6.jūnija līdz 30. jūnijam Rīgas Valsts tehnikuma lasītavā ir iekārtota izstāde   "Aleksandrs Puškins – dižais krievu dzejnieks, dramaturgs un prozaiķis." Tā ir veltīta dzejnieka 220. dzimšanas dienai.

Saistībā ar šo notikumu, tehnikuma krievu valodas skolotājas I. Pētersone, G. Gluhova un angļu valodas skolotāja A. Žučenko  apmeklēja arī dzejnieka A. Puškina pieminekli viņa dzimšanas dienā 6. jūnijā. Pasākumā piedalījās audzēkņi no grupām A2-2, A2-1, D1, GL2-2 un GK2-1.

Latvijas Reitingi