PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 2. maijā Rīgas Valsts tehnikumā norisinājās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktivitāte – viktorīna un ekskursija „Valsts pārvalde un vara Latvijā”, aktualizējot jautājumus par valsts varas veidiem, vēsturisko attīstību, izpausmēm, kā tās ietekmē mūs, kā varam iesaistīties un būt droši savā dzīvē un valstī, jo īpaši nozīmīgi šobrīd, valsts svētku laikā.

Gan kā līdzjutēji, gan kā dalībnieki piedalījās 1. un 2. kursu audzēkņi no GK2-1, GL2-1, G2, B2, D2-2, K2-1/O2 un D1-1 grupām. Sākumā dalībniekiem bija jāpiedalās viktorīnā, kurā jāatrod pareizās atbildes par Satversmi, Saeimu, Latvijas simboliku un nozīmīgiem Rīgas vēstures faktiem. Katrs jautājums un atbilde tika pārrunāta – skaidrojot un vērtējot katru atbildes variantu. Viktorīnā uzvaru guva D1-1 grupas audzēknis Patriks Jasinovičs, II vietu ieguva GL2-1 audzēkne Elizabete Rasuma, savukārt III vietu ieguva GK2-1 audzēkne Diāna Anastasija Mahņova. Noslēgumā viktorīnas dalībniekiem bija iespēja doties Edītes Kalniņas vadītā ekskursijā pa Rīgas nozīmīgākajiem objektiem, pa viktorīnā minētajām vietām un objektiem, uzzinot par valstij nozīmīgiem cilvēkiem, viņu veikumu, vēstures un varas paradoksiem.

Viktorīnu un ekskursiju vadīja Edīte Kalniņa, nodibinājuma „Public Administration Competence Development” valdes locekle, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā –nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019 tika atklāts 7. maijā. Tajā  sacentīsies 129 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos.

Konkursa apmeklētāji Rīgas Valsts tehnikuma stendā varēs vērot divu tehnikuma nodaļu skolotāju un audzēkņu sagatavotos paraugdemonstrējumus. Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa startē ar diviem paraugdemonstrējumu veidiem -- sietspiedēja profesijas  (Antons Timofejevs un audzēkņi demonstrēs sietspiedes tehnoloģiju) un iespieddarbu apstrādes speciālista profesijas (Marija Sjomina, Taņa Grafova un audzēkņi demonstrēs attēlu apstrādes paņēmienus). Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas pārstāvji demonstrēs četrus paraugdemonstrējumu variantus:

  1. Ķīmisko elementu burvība; - skolēniem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu, no puzles gabaliņiem saliekot ķīmisko elementu periodisko tabulu.
  2. Kāpēc jāmācās ķīmija? Izmantojot iepriekš sagatavotus vielu paraugus, skolēni varēs pārbaudīt savas zināšanas un spējas doto paraugu atpazīšanā kā arī apzināties ķīmisko formulu zināšanu nozīmi.
  3. Molekulu struktūru skaistums. No doto molekulu vizuālās reprezentācijas jāizveido telpisku molekulas uzbūvi, kā rezultātā skolēnam radīsies pilnīgāks priekšstats par molekulu struktūru skaistumu un to savstarpējo dažādību.
  4. Putojošo bumbu prieki vannā. Skolēniem būs iespēja pašiem izgatavot dažādu krāsu un formu putojošas bumbas, taču kā tās reaģē ar ūdeni, varēs uzzināt mājās.

Lai mūsu jauniešiem divas piepildītas un aizraujošas dienas, kā arī veiksme doto uzdevumu paveikšanā!

Kā jau katru gadu, Rīgas Valsts tehnikumā 2019. gada 2. maijā notika angļu valodas konkurss jauniešiem par doto tēmu “Vēsture”. Lai arī audzēkņu atsaucība varēja būt lielāka, sanākušie konkursa dalībnieki demonstrēja labas apgūtās zināšanas. Sacensība bija nopietna un konkursa noslēgumā tika noskaidroti laureāti:

1.vietu ieguva Reinis Reinholds D1-5;

2. vietu ieguva Jānis Kreņģelis D1-1;

3. vietu – Sergejs Škļariks TP2.

Apsveicam uzvarētājus  un pateicamies visiem par piedalīšanos!

Rīgas Valsts tehnikumā katru gadu sekmīgākajam Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas audzēknim par izciliem sasniegumiem mācību darbā tiek piešķirta izcilā Latvijas ķīmiķa Gustava Vanaga stipendija. Līdz šim šo stipendiju ir saņēmuši RVT izcilnieki – Ivo Kupins, Igors Sivačovs, Anna Rebezova, Kristina Puzane un Raivo Ališausks.

2019. gada 30. aprīlī balva tiks pasniegta S3 grupas audzēknei Dajanai Radominovai. Rīgas Valsts tehnikuma Aktu zālē plkst. 12.00

Latvijas Reitingi