PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā Dārzciema ielā divu dienu garumā 2019. gada 31. maijā un 1. jūnijā interesentiem tika piedāvātas iespējas praktiski darboties meistardarbnīcās ar koku, metālu un papīru, nozarēs atzītu lektoru vieslekcijas un iedvesmas stāsti, dažādi paraugdemonstrējumi, interaktīvas spēles un radošas nodarbības ar mērķi pārbaudīt savu piemērotību izvēlētajai profesijai un saņemt atgriezenisko saiti par savu gatavību darba tirgum.

            Lielu interesi jauniešu vidū raisīja RVT absolventa Andra Grīnfelda paraugdemonstrējumi ar motocikliem. Jaunie interesenti labprāt arī paši iesaistījās dažādās sportiskās aktivitātēs – klinšu sienas kāpšanā, šķēpa mešanā mērķī, dažādu atjautības uzdevumu risināšanā. Jauniešus saistīja iespēja ar grafitti izkrāsot pie skatuves novietoto busiņu, interesenti netrūka arī grāmatu iesiešanas un gleznošanas augstspiedes tehnikā darbnīcās. Prieks par tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības meitenēm, kuras bija atbraukušas ar pašu šūtajiem tērpiem, tos demonstrējot modes skates izgājienos vairākas reizes.

SIA Dayton atvestā saldējuma mašīna pulcēja kārumnieku baru ne tikai 31. maijā, bet arī 1. jūnijā. Sestdienā notika divi radoši pasākumi gandrīz vienlaicīgi: tika atklāta pieaugušo izglītības programmas audzēkņu veidoto darbu izstāde Realitāte, kā arī zobratu telpā notika iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītais Naura Indzera, Imanta Erdmana un Māra Lasmaņa koncerts, kurā aktrise Anita Grūbe starp muzikālajiem numuriem lasīja dzeju un prozu. Jauniešu dienas jau sāk veidoties par nozīmīgu tehnikuma tradīciju un līdz ar to ir pamats cerēt, ka tehniskajās profesijās ieinteresēti jaunieši ar katru gadu tās apmeklēs arvien kuplākā skaitā.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.