PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Limbažu teritoriālās struktūrvienības skolotājs Andris Vimba un divi BG3 grupas audzēkņi piedalījās PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma rīkotajā kokapstrādes nozares pedagogu un audzēkņu praktiskās darbības seminārā – koka skulptūru izgatavošanas plenērā "Zeltābele" laikā no 07.05.2019. līdz 10.05.2019.
Vadoties pēc apstiprinātās plenēra programmas, ieradāmies Kuldīgā 07.05.2019., piedalījāmies atklāšanas sanāksmē un tikām instruēti par drošības tehnikas niansēm plenēra laikā. Darba vietas ierādīja tehnikuma skvērā. Naktsmītne tika nodrošināta Kuldīgas tehnikuma dienesta viesnīcā, ēdināšana tehnikuma ēdnīcā.
Pēc pusdienām uzsākām izgatavot iepriekš saskaņota darba izgatavošanu – Zeltābeli ar soliņu. Izejmateriālu nodrošināja plenērs saskaņā ar iesnigto skici. Atsevišķi dekoratīvie elementi tika izgatavoti mājās un pievienoti procesā.
Otrajā plenēra dienā iepazināmies ar Kuldīgas saplākšņa ražotni Stiga RM, saņemot saistošu un izsmeļošu informāciju par ūdensizturīgā saplākšņa ražošanu, kam sekoja ekskursija Kuldīgas restaurācijas darbnīcā. Pēcpusdienā turpinājām iesākto darbu.
Trešā diena tika pilnībā veltīta tiešajam darbam, to pabeidzot, apdarot un pievienojot dekoratīvos elementus. Dienas noslēgumā bija diskusiju vakars, apspriežot aktuālus kokrūpniecības un izglītības jautājumus.
Noslēguma dienā svinībās piedalījās daudzi pieaicināti viesi, jo plenēram atzīmējām desmit gadu jubileju. Pēc svinīgās sanāksmes tehnikumā, devāmies gājienā uz Mārtiņsalu, kur notikuši visi iepriekšējie plenēri. Mārtiņsalā notika dalībnieku apbalvošana, kam sekoja ekskursija pa Kuldīgas ieliņām mazbānītī.
Eksponāts tika atstāts uzstādīšanai Kuldīgas bērnu dārzā.

RVT Limbažu teritoriālās struktūrvienības skolotājs A. Vimba

 

 

Latvijas Reitingi