PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Kā jau katru gadu, maijā Jāņa Virs stipendiju par labām un teicamām sekmēm mācībās saņems Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi.

 Būvinženierim  JĀNIM VIRS pirms kara Rīgā piederējušas vairākas ēkas, kuras ar testamentu novēlētas dažādām organizācijām. Daļa līdzekļu no Jāņa Virs ēkas Brīvības ielā 68 testamentā novēlēti Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu stipendijām un tehnisko mācību kabinetu aprīkojuma iegādei.

Ēka Brīvības ielā 68 celta pēc arhitekta A. Šmēlinga projekta 1903. gadā. Ēkai ir Rīgas jūgendstilam raksturīgais stūra tornis. Nams ir ļoti grezns, romantiski stilizēts, bet arī racionālistiski mērķtiecīgs un augstvērtīgs Rīgas jūgendstila paraugs. Arhitektoniskā pamatforma dominē pār daudzām ornamentālajām sīkdaļām, kas bagātīgi rotā fasādes.

Kopš 2013. gada 1. septembra Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi saņem Jāņa Virs stipendiju. Lai audzēkņi varētu pretendēt uz stipendijas piešķiršanu, nozīmīgi ir ikmēneša atestācijas rezultāti (labas un izcilas sekmes mācībās). Ir lieliski, ka mūsu vēsturē ir tāds mecenāts kā Jānis Virs.

 

Latvijas Reitingi