PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 2. maijā Rīgas Valsts tehnikumā norisinājās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktivitāte – viktorīna un ekskursija „Valsts pārvalde un vara Latvijā”, aktualizējot jautājumus par valsts varas veidiem, vēsturisko attīstību, izpausmēm, kā tās ietekmē mūs, kā varam iesaistīties un būt droši savā dzīvē un valstī, jo īpaši nozīmīgi šobrīd, valsts svētku laikā.

Gan kā līdzjutēji, gan kā dalībnieki piedalījās 1. un 2. kursu audzēkņi no GK2-1, GL2-1, G2, B2, D2-2, K2-1/O2 un D1-1 grupām. Sākumā dalībniekiem bija jāpiedalās viktorīnā, kurā jāatrod pareizās atbildes par Satversmi, Saeimu, Latvijas simboliku un nozīmīgiem Rīgas vēstures faktiem. Katrs jautājums un atbilde tika pārrunāta – skaidrojot un vērtējot katru atbildes variantu. Viktorīnā uzvaru guva D1-1 grupas audzēknis Patriks Jasinovičs, II vietu ieguva GL2-1 audzēkne Elizabete Rasuma, savukārt III vietu ieguva GK2-1 audzēkne Diāna Anastasija Mahņova. Noslēgumā viktorīnas dalībniekiem bija iespēja doties Edītes Kalniņas vadītā ekskursijā pa Rīgas nozīmīgākajiem objektiem, pa viktorīnā minētajām vietām un objektiem, uzzinot par valstij nozīmīgiem cilvēkiem, viņu veikumu, vēstures un varas paradoksiem.

Viktorīnu un ekskursiju vadīja Edīte Kalniņa, nodibinājuma „Public Administration Competence Development” valdes locekle, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

 

Vēstures skolotāja Dana Kirmuška.

Latvijas Reitingi