PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā –nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019 tika atklāts 7. maijā. Tajā  sacentīsies 129 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos.

Konkursa apmeklētāji Rīgas Valsts tehnikuma stendā varēs vērot divu tehnikuma nodaļu skolotāju un audzēkņu sagatavotos paraugdemonstrējumus. Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa startē ar diviem paraugdemonstrējumu veidiem -- sietspiedēja profesijas  (Antons Timofejevs un audzēkņi demonstrēs sietspiedes tehnoloģiju) un iespieddarbu apstrādes speciālista profesijas (Marija Sjomina, Taņa Grafova un audzēkņi demonstrēs attēlu apstrādes paņēmienus). Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas pārstāvji demonstrēs četrus paraugdemonstrējumu variantus:

  1. Ķīmisko elementu burvība; - skolēniem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu, no puzles gabaliņiem saliekot ķīmisko elementu periodisko tabulu.
  2. Kāpēc jāmācās ķīmija? Izmantojot iepriekš sagatavotus vielu paraugus, skolēni varēs pārbaudīt savas zināšanas un spējas doto paraugu atpazīšanā kā arī apzināties ķīmisko formulu zināšanu nozīmi.
  3. Molekulu struktūru skaistums. No doto molekulu vizuālās reprezentācijas jāizveido telpisku molekulas uzbūvi, kā rezultātā skolēnam radīsies pilnīgāks priekšstats par molekulu struktūru skaistumu un to savstarpējo dažādību.
  4. Putojošo bumbu prieki vannā. Skolēniem būs iespēja pašiem izgatavot dažādu krāsu un formu putojošas bumbas, taču kā tās reaģē ar ūdeni, varēs uzzināt mājās.

Lai mūsu jauniešiem divas piepildītas un aizraujošas dienas, kā arī veiksme doto uzdevumu paveikšanā!

 

 

Latvijas Reitingi